Syndrom vyhoření a techniky zvládání stresu

termínmístolektorcena
12.7. | 9:00Praha - Budova ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1Mgr. Aneta Langrová
2990 CZK
bez DPH
šipka

více informací
Číslo akreditovaného kurzu:AK/PV-57/2017, Název akreditace: Dlouhodobý stres v práci a syndrom vyhoření
Akreditace: MV
Variabilní symbol (číslo kurzu):1940200159
Termín:od 12.7.2019 9:00 do 12.7.2019 15:00
Místo:Praha - Budova ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1
Popis:

Stres nás motivuje. Pod tlakem podává mnohdy člověk ty nejlepší výkony. Jenže všeho do času. Krátkodobý stres je výzva, dlouhodobý je plíživým zabijákem. Dlouhodobý stres z vás nakonec udělá trosku. Říká se tomu syndrom vyhoření. Člověku se do ničeho nechce, nemá nápady, funguje jenom jako stroj…

Tomu ovšem můžete předejít, pokud se naučíte stres zvládat v běžných životních a pracovních situacích. Naše lektorka Aneta Holubová zvládá dokonale nejen teorii, ale bude s vámi konzultovat právě takové praktické problémy.

 

Co je to stres, kde se všude projevuje a jak se ho zbavit? Jak ovlivňuje naše vnímání reality a jak proměňuje vztahy? Co dokáže způsobit v lidském těle a jaké emoce s ním spojujeme? Všechny tyto otázky budou rozebrány a zodpovězeny právě na tomto semináři. Cílem je poskytnout nejen teoretické základy, ale konzultovat hlavně běžné životní i pracovní situace a hledat jejich řešení. 

 

Seminář je veden v praktickém duchu, zaměřen zvláště na konkrétní životní a pracovní situace přinášející denodenní tlak. Jak „vydýchat“ svého šéfa či jak v sobě spolknout vztek, aby nám neškodil? Jak si poradit s bušícím srdcem, červenáním či úzkostí, zrovna když to nejmíň potřebujeme? V rámci názorných a praktických ukázek budou posluchačům představeny techniky a metody, které tyto a mnohé další stresující situace pomáhají zvládat.

 

Obsah:

V rámci semináře bude podrobně vysvětleno zejména následující:

- Definice stresu a teorie. - Co se děje, když mám stres? - Základní typologie.

- K čemu stres slouží a jaká je jeho funkce?  - Lidská odolnost a zranitelnost. - Nejčastější úskalí a problematické situace. - Projevy stresu a psychosomatika. - Vztahy pod zátěží.

- Kdy stres škodí a kdy pomáhá?

- Jak stres ničí lidské tělo. - Psychosomatika v kontextu stresu. - Techniky a metody zvládání stresu. - Praktické příklady. - Nácviky a doporučení.

Lektoři:Mgr. Aneta Langrová - psycholožka a akreditovaná koučka; věnuje se tématům osobního rozvoje, zvládání pracovního stresu, asertivitě, syndromu vyhoření.
Program:

9:00-15:00

Konkrétní časový harmonogram Vám bude sdělen na místě.

Forma výuky:Prezenční
Uzávěrka:5.7.2019
Kontakt:

e-mail: prihlaska@aliaves.cz
tel: + 420 222 511 152

Cena:2990 CZK bez DPHšipka