Ženy a muži, O lásce-MUDr. František Koukolík DrSc., FCMA, 2+1 zdarma!

termínmístolektorcena
23.9. | 10:00Praha - místo konání bude upřesněno po uzávěrce přihlášekMUDr. František Koukolík DrSc., FCMA
4990 CZK
bez DPH
šipka

více informací
Číslo akreditovaného kurzu:Neakreditováno
Variabilní symbol (číslo kurzu):1930200065
Termín:od 23.9.2019 10:00 do 23.9.2019 12:30
Místo:Praha - místo konání bude upřesněno po uzávěrce přihlášek
Popis:

První část: ženy a muži

Proč existují dvě pohlaví a jak se vyvinula? Největší a nejvýkonnější sexuální orgán je mozek. Diferencované ženské a mužské mozky se odlišují evolučně, tedy geneticky. Rozdíly mezi ženskými a mužskými mozky se projevují jak ve stavbě, tak ve funkci. Genderové rozdíly jsou kulturně podmíněné rozdíly. Neurobiologické a genderové rozdíly se projevují odlišnostmi ve vývojových fázích života, paměti, citovém životě, empatii, v sexuálním a sociálním chování. Jaké jsou podklady homosexuality a transsexuality? Co je sociální kastrace mužů? „Proč nám to spolu nejde?“, ptají se často ženy i muži. „Co mám dělat, abych co nejlépe vyšla s mužem?“, je častá ženská otázka.  Příčin, které přednáška popíše, je řada: mnohým se lze vyhnout předem.

 

Druhá část: o lásce

Láska včetně zamilovanosti má evoluční kořeny. Lidská láska je stejně stará, jako jsou lidské dějiny. S jejím popisem se potkáváme v sumerské, i ve staroegyptské literatuře, je součástí Starého zákona i antické myšlenkové tradice. Má antickou i středověkou typologii. Příběh Abélarda a Heloise je fascinující důkaz nejhlubší lásky ženy k mužovi.

Třemi kořeny lásky jsou vazba, sexualita a zamilovanost.  Ženy a muži užívají při získávání pohlavního partnera odlišnou strategii. Ženy od mužů vyžadují něco jiného než muži od žen. Dvěma základními typy lásky jsou láska romantická a mateřská. Láska má pět těžišť. Romantická láska může některým lidem vydržet velmi dlouho.

 

Při přihlášení dvou posluchačů z jedné instituce má třetí posluchač účast zdarma!

Lektoři:MUDr. František Koukolík DrSc., FCMA - lektor je významný český neuropatolog, spisovatel a publicista věnující se zejména popularizaci oboru psychopatie a sociopatie se značným přesahem do společenských otázek a propagace kritického myšlení a vědeckého přístupu. Člen České lékařské akademie. Přednáší na 3. lékařské fakultě UK v Praze. Vydal okolo padesáti časopiseckých vědeckých publikací a řadu monografií.
Program:

10:00-12:30

Harmonogram bude upřesněn na místě.

Forma výuky:Prezenční
Uzávěrka:16.9.2019
Kontakt:

e-mail: prihlaska@aliaves.cz
tel: + 420 222 511 152

Cena:4990 CZK bez DPHšipka